HaberlerIrakOrtadoğuSuriye

Suriye Parlamentosu Başkanı: Suriye ordusunun başarısı Teröristlerin destekçilerini şaşkına çevirmiştir

Suriye Halk Meclisi Başkanı Hammuda Sabbağ, Suriye ordusu ve halk direniş güçlerinin teröristlere ve destekçilerine karşı mücadeledeki başarısına temasla, Suriye ordusu ve halk direniş güçlerinin zaferlerinin terör örgütleri destekçilerini şaşkına çevirdiğini bildirdi.

SANA’nın verdiği habere göre dün başkent Şam’da Irak’ın Suriye elçisini kabul eden Suriye Halk Meclisi Başkanı Hammuda Sabbağ, Suriye ordusu ve direnişinin teröristler karşısındaki başarı ve zaferlerinden şaşkına dönen terör destekçilerinin bu kez bizzat kendilerinin Suriye’yi direkt olarak hedef almaya başladıklarını bildirdi.

Suriye Halk Meclisi Başkanı Hammuda Sabbağ, Irak ve Suriye’nin terör örgütleri karşısındaki direniş ve başarısının, batı ve siyonizmin bölgedeki komplosunu akamete uğrattığını söyledi.

Irak’ın Şam büyük elçisi Saad Muhammed Rıza da Irak ve Suriye’nin düşmanın korkunç komploları karşısındaki mücadelesine ve başarılarına temasla, Bağdat’ın teröristler içerisinde 120 ülke vatandaşını belirlediğini ve bunun bölgedeki komplonun ve Irak’ın parçalanması oyununun ne kadar büyük olduğunu gösterdiğini söyledi.

Irak yönetiminin artık kendi toprakları üzerinde teröristlerin varlığını tamamen sonlandırdığını belirten Saad Muhammed Rıza, iki ülke arasındaki sınır kapılarının açılmasının Şam-Bağdat ticari mübadelelerinin güçlendirilmesi bakımından önem taşıdığını, Iraklı tüccarların Suriye piyasalarına girmek istediklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.