HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Suriye Sağlık Bakanı, Tahran’da Ali Laricani ile görüştü

İran İslami Şura Meclisi Başkanı, Suriye Sağlık Bakanı’yla yaptığı görüşmede, İran’ın Suriye’ye destek vermeyi, kendi görevi olarak gördüğünü ifade etti.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Tahran’da Suriye Sağlık Bakanı Nezar Yazıcı ile yaptığı görüşmede, İran’ın Suriye’ye insani yardım göndermeye devam edeceğine vurgu yaparak, Tahran ve Şam’ın sağlık ve ilaç yardımı konusunda işbirliğini olumlu olarak niteledi.

Suriye halkı ve hükümetini, son yıllarda zorluklar ve sıkıntıları tahammül ettikleri için takdir eden Ali Laricani, Suriye halkı ve hükümetinin terörist gruplara karşı yakında zafer kazanmalarını temenni etti, Suriye halkı ve hükümetine kriz döneminde yardım eden İran İslam Cumhuriyeti’nin gelecekte de yardımda bulunmaya devam edeceğini ifade etti.

Görüşmede, Suriye Sağlık Bakanı Yazıcı, nükleer kazanımından dolayı İran’ı kutlayarak, Suriye halkının İran yardımlarını alsa unutmayacağını kaydetti.

Suriye halkının sağlık ve ilaç konusunda İranlı kardeşlerin yardımına ciddi ihtiyaçları olduğunu söyleyen Suriyeli Bakan, İran ile Suriye arasında son zamanlarda yapılan anlaşmaların bir an evvel yürürlüğe girmesiyle, Suriyeli mağdurların acı ve elemlerini azaltmakta önemli adım olacağını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.