HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye savunma bakanı: Yabancı düşmanların oyunları bozuldu

Suriye savunma bakanı, Suriye ordusunun özellikle son zamanlarda ülkenin değişik yerlerinde teröristlere karşı başarılı operasyonlarının Suriye’nin düşmanlarının ağır yenilgi almalarına ve dış güçlerin şom planlarının da bozulmasına neden olduğunu söyledi.

SANA haber ajansının bildirdiğine göre, Suriye savunma bakanı Fehd Casım El’Feric, teröristlerin düzenlediği saldırılarda yaralanan Suriyeli askerleri ziyaretinde yaptığı açıklamada, Suriye’de halk ve ordunun yan yana düşmanlarına karşı direndiğini ve düşmanların da bu cephenin kırılamaz bir güç olduğunu gördüklerini dile getirdi.

Suriye savunma bakanı, Suriye halkı ve ordusunun teröristlere karşı direnişinin aslında Amerika gibi Suriye’nin düşmanlarının Suriye aleyhindeki şeytani oyunları ve komplolarının tamamen bozulmasına neden olduğunu ve bunun açık örneğinin de teröristlerin kendi içlerinde yaşadıkları ihtilaflarda da görüldüğünü söyledi.

Bu arada Suriye içişleri bakanı Muhammed Şaar, Suriye halkının gerçek bayramının bu ülkeye sebat ve güvenliğin tekrar dönmesi olduğunu söyledi.

Suriye SANA haber ajansı sitesine göre, Suriye içişleri bakanı Kurban Bayramı münasebetiyle içişleri bakanlığı personeliyle bayramlaşmasında yaptığı açıklamada, içişleri bakanlığının polisin ihtiyaç duyduğu bütün gereksinimleri karşılayacak güçte olduğunu dile getirdi

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (29) içerik yüklenmiştir.