HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Savunma Bakanlığı: Terör eylemlerinin sürmesine izin verilmeyecektir

Suriye Savunma Bakanlığında askeri yetkili bir kaynak; askeri operasyonların durdurulmasının ilan edilmesinden sonra silahlı gruplar tarafından gerçekleştirilen terör eylemlerinin tırmandığını belirtti.

Askeri Kaynak; silahlı kuvvetlerin operasyonlarını durdurmaları ardından silahlı terör gruplarının masum sivil vatandaşlara, ordu ve güvenlik güçlerine, asayiş güçleri barikatlarına, kamu ve özel mülklere saldırı eylemlerini tırmandırdıklarını ve ateşkesi onlarca kez ihlal ettiklerini ifade etti.

Tırmanan bu terör eylemleri neticesinde beşeri ve maddi kayıpların da arttığına dikkat çeken askeri kaynak; Uluslararası Güvenlik Konseyinin BM Suriye Temsilcisi Kofi Annan Planının hayata geçirilmesini gözlemleyecek uluslararası gözlemci heyetin gönderilmesini öngören kararı ilan etmesinden sonra teröristlerin askerlere, asayiş güçlerine ve sivillere karşı saldırılarını histerik bir şekilde tırmandırdıklarının altını çizdi.

Askeri kaynak güvenlik birimlerinin; vatan ve vatandaşların güvenlik-selametlerini sağlama özeni kapsamında söz konusu silahlı terör gruplarının vatandaşların can ve mal varlıklarına karşı suçlarını önleyeceğini, katletme ve sabotaj eylemlerini engelleyeceğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.