HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye: Siyasi ajandalara hizmet etmeyen çalışmaları takdir ediyoruz

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal el-Mikdat; tarafsız ve dürüst olan, her hangi bir siyasi ajandaya hizmet etmeyen ve taraflı siyasi tutumlara sahip olmayan uluslararası örgütlerin çalışmalarını Suriye’nin takdir ve memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Danimarka Mülteciler Konseyinde Uluslararası İlişkiler Departmanı Başkanı Ann Mary Olsen ve ona eşlik eden heyetle bugün bir araya gelen Mikdat; Suriye’ye uygulanan ve insanlıktan uzak olan Avrupalı yaptırımların, direk bir şekilde Suriye vatandaşlarının yaşamlarını ve ekmek lokmalarını hedef aldığının altını çizdi. Mikdat bu yaptırımların bir kısım bölgesel ve batılı ülkeler-tarafların bölgemize ilişkin ajandalarına karşı Suriye’nin tutumlarını hedef aldığına vurgu yaptı.

Bakan Yardımcısı Mikdat; insani yanları dahil olmak üzere Annan palanının tam bir şekilde başarılı olması için Suriye’nin özen ve bağlılığını yeniden belirtti.

Kendi tarafından Olsen; Suriye’de güvenlik-istikrarın yeniden sağlanması temennilerinde bulunarak Danimarkalı Konsey ile Suriye Arap Kızılayı arasında mevcut işbirliği ilişkilerini övdü.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.