HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye, siyonist İsrail düşmanlığı yüzünden karıştırılıyor

Şam ve Şam çevre kentindeki din adamları cami imamları ve hatipleri, Suriye’nin; istikrarını, güvenliğini ve ulusal birliğini hedef alacak her türlü dış müdahalelere karşı metanetli ve güçlü olduğunu belirttiler.

Din ulemaları ve cami hatipleri dün Vakıflar Bakanı Dr Muhammed Abdüssettar el-Seyyid ile Şam’daki el-Osman Camiinde bulundukları görüşmede; Suriye’nin ulusal ve dini dokusuyla temel olarak yabancı taraflar ve dış güçler tarafından hedef alındığını ifade ettiler. Aynı zamanda bu yabancı taraflar ve dış güçlerin; Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad liderliğinde yaşadığı ulusal birlik ve güzel ortak yaşamın yanında ulus ve miller davalarını savunmada öncü misyonunu sarsmak, İsrail düşmanlığına karşı meşru direnişe desteğini baltalamayı amaçladıklarını belirttiler.

Şeyh Doktor Muhammed Sait Ramazan el-Buti, milleti; halkımızın ulusal birliğini ve bütünleşmesini bozmak isteyen tarafların peşinde sürüklenmemeye davet etti.

El-Buti, bu günlerde değişik medya araçlarından gelen çağrı ve haberlerin kuşku ve güvensizlikle dolu olduğuna dikkat çekerek, Suriye’de fitne ve kaos yaratmak amacıyla camileri vesile olarak kullanmaya çalışan meçhul çağrıların peşinde gitmemeleri gerektiğini vurguladı.

Kendi tarafından Şeyh Adnan Afyoni, Suriye’nin güvenlik ve istikrarını hedef alan dış planlara işaret ederek, Suriye’nin birliğini ve halkını hedef alan komplocuların peşinden gitmemeye çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (15) içerik yüklenmiştir.