AfrikaHaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye-Sudan limanlarını birbirine bağlayacak

Suriye-Sudan Ortak Denizcilik Komitesi işbirliği ilişkilerini pekiştirme ve Suriye limanlarıyla Sudan Limanlarını karşılıklı ticari alışveriş hacmini büyütecek şekilde birbirine bağlama yöntemlerini tartıştı.

Ortak Denizcilik Komitesi bugünkü toplantısında iki ülkedeki liman çalışma durumlarını ve bu çalışmaları geliştirme yöntemlerini incelerken Komitenin Suriye tarafı iki ülke limanları arasında işbirliğini içeren bir mutabakat zaptı tasarısı sundu.

İki tarafın daha önce imzalanan ortak deniz taşımacılığı anlaşmasının uygulamalarının takip ve denetimi için ortak bir komite oluşturma noktasında anlaşmaya vardığı toplantıda; Suriye-Yemen-Sudan ortaklığında deniz taşımacılığı şirketi kurmanın yanında Suriyeli ve Sudanlı gemi şirketlerinin iki ülke arasında kargo taşımacılığı yapmaları yönünde teşvik edilmeleri yöntemleri tartışıldı.

Ayrıca Suriye tarafı denizcilik eğitimi alanındaki deneyimlerinden faydalanması için Sudan’a sunmaya hazır olduğunu dile getirirken Sudan tarafı da ticari alışveriş hacminin büyümesi yönünde gerekli hizmetleri sunmaya ve kolaylıkları sağlamaya hazır olduğunu beyan etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.