İslami Davet

Suriye teröristler ve düşmanlar karşısında başarılı olacaktır

27 Eylül 2012 7:30

İran Cumhurbaşkanı birinci yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi, Suriye’nin İran’ın dostu olduğunu belirterek, Suriye’nin teröristler ve düşmanlar karşısında başarılı olacağını söyledi.

İran Cumhurbaşkanı birinci yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi, Tahran’da temaslarda bulunan Suriye meclisi ulusal güvenlik komisyonu başkanı Muhammed Subhi ebu Şamati yaptığı açıklamasında, İran ve Suriye’nin bir ülke olduğunu ve her hangi bir ülkenin bir zarar görmesi halinde diğer ülkenin de zarar göreceğini belirterek, ” hiç şüphesiz Suriye’nin aydın bir geleceği vardır. Ve bütün zorlukları geride bırakacaktır” diye konuştu.

Suriye meclisi ulusal güvenlik komisyonu başkanı Muhamemd Subhi ebu Şamati de yaptığı açıklamasında, İran ve Suriyenin , zulme karşı mücadelede aynı cephede yer aldıklarını belirterek, Suriye krizi sona ermek üzeredir ve düşmanlar istedikleri hedeflere ulaşamayacaklardır diye konuştu.

Suriye meclis ulusal güvenlik komisyonu başkanı Tahran temasları kapsamında, İslami şura meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Alaeddin Burucerdi ile de bir araya geldi. Alaeddin Burucerdi bu görüşmede, Suriye krizi geride bırakıyor ve ülkede barış ve huzur yeniden gelecek hatırlatması yaparak, bazı ülkeler, Suriye’de terör eylemleri yaparak, krizi tırmandırmak istemektedir. Krizin çözümü, askeri yöntemlerle olmaz. Kriz müzakerelerle olur diye konuştu.

Suriye teröristler ve düşmanlar karşısında başarılı olacaktır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık