HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye Ve Hizbullah Orduları Destan Yazıyor.. Halep Kırsalında 15 Belde ve Köy Yine Nusra Cephesi ve Müttefiklerinden Kurtarıldı

Nusra Cephesi ve müttefikleri terör örgütlere karşı amansız operasyonlarını sürdüren Suriye ve Hizbullah ordu birliklerinin bugün de Halep kırsalının güneyinde dış güçlerin edat olarak kullandıkları bu çeteleri beşeri ve ekipman açısından büyük kayıplara uğratmaları ardından 15 belde ve köyü kurtardı.

Askeri kaynak SANA’ya açıklamalarında müttefik güçlerle işbirliği içinde sürdürülen operasyonlarda Fiykan, Eyyübiye, Kfar Ebiş, Bellüze, Mintar, Safa, Tleyl el Safa, Kfar Kar, Bennan, Um Cirn, Ziraat, Burc el Rumman, Hafrat el Husn, Ebu Atta ve Cub Casim belde ve köylerinin Nusra Cephesi ve müttefiklerinden kurtarıldıklarını belirtti.

Operasyonların hızlı ve dakik bir şekilde gerçekleştirildiğini belirten askeri kaynak, öldürülen teröristlerin arasında bariz saha komutanlarının bulunduğuna işaret etti.

Kaynak teröristlerin söz konusu köy ve beldelerde vatandaşların evlerine ve sokaklara çok sayıda bomba düzenekleri yerleştirmiş olduklarını belirtirken, bomba imha ekiplerinin bu bomba düzeneklerini etkisizleştirme amaçlı arama tarama operasyonu başlattıklarını kaydetti.

Suriye ve Hizbullah Ordu birliklerinin dünkü operasyonlarda Halep kırsalının güneyinde 13 belde ve köyü yine bu radikal terör çetelerinden kurtarmışlardı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (34) içerik yüklenmiştir.