AsyaHaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye ve Kuzey Kore arasındaki işbirliği anlaşması onaylandı

Suriye Halk Meclisi Başkanı Mahmut el-Ebraş başkanlığında 9. Yasama Dönemi 14. Devresinin 5. Oturumunu düzenledi.

Meclis oturumunda; 14-07-2011 tarihinde Suriye Arap Cumhuriyeti hükümeti ile Kuzey Kore Hükümeti arasında Şam’da imzalanan gümrük alanlarında karşılıklı işbirliği ve yardım anlaşmasını onayladı.

Suriye ve Kuzey Kore arasındaki ilişkileri pekiştirme amacı taşıyan anlaşma; iki ülke arasındaki ihracat-ithalatta gümrük harçları ve vergilerini dakik bir şekilde değerlendirme ve belirlemekle birlikte gümrük alanlarında doğru bir denetlemenin yapılmasını öngörüyor. Aynı zamanda iki ülke arasında gümrük çalışmalarının farklı alanlarında işbirliği ve koordinasyonu içeriyor.

Halk Meclisi oturumunda; hekimler sendikasının düzenleme kanun taslağını tartışarak, yeni anayasaya uygun bir şekilde yeniden düzenlenmesi için uzman komitelere sevk etti.

Oturumda konuşma yapan Sağlık Bakanı Vail el-Halaki; yedi yıldan beri tartışılan yeni taslağın sendikal bir talep olduğuna işaret ederek, askeri doktorlar ve gurbetçi doktorların sendikaya kaydolmalarını öngördüğünü açıkladı.

Diğer yandan oturumda Petrol ve Madeni Servetler Bakanı Süfyan Allav, Halk Meclisi üyelerinin soru önergelerini cevapladı.

Bakan Allavi; Suriye’ye uygulanan yaptırımlar ve silahlı terör gruplarının sabotaj saldırıları gölgesinde petrol sektörünün mevcut durumuna ilaveten bakanlığın karşılaşılan zorlukların üstesinden gelmek için aldığı icraatlara ışık tuttu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.