HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Suriye ve Lübnan huzursuzlukları Siyonist İsrail’in güvenliğine hizmettir

İran’ın Lübnan Büyükelçisi Gazenfer Roknabadi, son dönemde Suriye ve Lübnan’da çıkarılan huzursuzlukların Siyonist rejim İsrail’in güvenliğine hizmet etmeyi amaçladığını belirtti.

İran’ın Beyrut Büyükelçiliği binasında Lübnan’ın Gençler ve değişim partisi lideri Salim Yeken’i kabul eden Roknabadi, Lübnan’da vahdet ve istikrarın korunması gerektiğini belirterek, Lübnan’da her türlü istikrarsızlığın aslında korsan rejim İsrail’e hizmet sayıldığını kaydetti.

Roknabadi, vahdet ve istikrar sayesinde gaspçı rejim İsrail’e karşı direnişte belirlenen yüce hedeflere ulaşılabileceğini, eli kanlı rejimle mücadele için tüm imkanları seferber etmek gerektiğini ifade etti.

Görüşmede Gençlik ve değişim partisi lideri Yeken de bazı siyasi parti ve akımların Suriye’de silahlı teröristleri desteklediğini hatırlatarak bu zümrenin düşünce özgürlüğünü savunduklarını iddia ettiklerini ancak Lübnan’da diğer siyasi parti ve hareketlere karşı bu iddiaları çerçevesinde teamül etmeye yanaşmadığını vurguladı.

Lübnan’ın Trablus kentinde yaşanan huzursuzluklara da temas eden Yeken, Lübnan’da başkalarının düşüncelerine saygı göstermenin yerini tek yanlılık ve dini ve fikri radikalizme bıraktığını, bazı politikacıların hatta karşı tarafın fikir ve düşüncesini duymak bile istemediğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.