HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye yönetimine atılan bir iftiranın daha iç yüzü anlaşıldı

Şair İyyad Şahin’in ailesi ve yakınları; Suriyeli masum kanların akıtılmasında ortak olan medya organlarının şairin vefatına ilişkin asılsız iddialarda bulunmaları ve gerçekleri çarpıtmalarını şiddetle kınayarak, Şahin’in geçirdiği kalp krizi neticesinde yaşama veda ettiğini belirtti.

Şair Şahin’in eşi Linda Bdur SANA’ya açıklamasında; eşinin Pazartesi sabahı geçirdiği kalp krizi neticesinde Şam’daki Muvasat Hastanesine kaldırıldığını ifade ederken, Salı günü sabah saatlerinde yoğun bakımda yaşamını yitirdiğini belirtti.

Bdur; eşinin geçen Cumartesi günü Suriye’nin Telaki Kanalında yayınlanan ‘Noktalı Virgül’ programına katıldığına işaret ederken, “zamanında yayınlanan program ve eşimin programdaki açıklamaları Suriye halkına karşı kin ve nefretinden dolayı gerçekleri çarpıtan medyanın ‘eşimin tutuklandığı ve iki gün süren işkence nedeniyle öldüğünü’ ifade eden dezenformasyonunun tümünü tamamen çürütüyor..” dedi.

Dezenformasyon medya araçlarından eşinin kanıyla ticaret yapmamalarını talep eden Bdur; eşinin onurlu bir yaşam sürdüğünü ve buna saygı duyulması gerektiğini belirterek, ne kendisinin ne de ailesinin tüm bu yalanları kabul etmelerinin mümkün olmadığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Haziran 2022 (27) içerik yüklenmiştir.