HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de 3 şehid daha son yolculuklarına uğurlandı

Şam’daki Müctahid ve Dera Ulusal Hastanesinden bugün, silahlı terör örgütlerinin hedef aldığı polis şehitlerimiz Süveydalı Ali Nayef el-Hıdır, Hamalı Nevvaf Muhammed İsmail ve Şam Kırsalından Yaser Nammura resmi törenle son yolculuklarına uğurlandı.

Vatan bayraklarına sarılı şehit cenazeleri silah arkadaşlarının omuzlarında taşınırken cenaze müziği eşliğinde memleketlerine uğurlandı.

Bu arada şehit yakınları, evlatlarının şehit olmasından duydukları kıvancı dile getirerek Suriye’nin, evlatlarının dayanışması ve vatan uğruna canlarını feda etmeye hazır olmaları sayesinde yaşadığı zorlukları aşacağına inandıklarını ifade etti.

Kimi Arap medya kanalları Suriye halkı arasında fitne yaratma amacıyla yalan ve provokasyona devam etmekte ısrar ederken şehitlerin ruhlarına bile saygı göstermeksizin, Şehit Polis Yaser Nammura’nın portresini kirletmeye çalıştı.

Provokatör medya kanalları; silahlı terör gruplarının kurşunlarına hedef olan Şehit Nammura’nın cenazesini gösteri olarak görüntülemeye çalıştı.

Ailesi, akrabaları, dostları ve köylülerinin katılımıyla Şam’daki Müctahid Hastanesinde Şehide düzenlenen resmi cenaze törenini görmezden gelen medya kanalları, Suriye halkının güvenlik ve istikrarını sarsmak için meslek ahlakını ve güvenirliğini bir kenara bıraktı.

Bu arada Şehit Polis Nammura; Müctahid Hastanesinde düzenlenen resmi cenaze töreni ardından doğum yeri Şam kırsalında düşen Eşrefiyetülvadi köyünde kılınan cenaze namazı ardından toprağa verilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2024 (4) içerik yüklenmiştir.