AsyaHaberler

Suriye’de başarılı bir askeri tatbikat yapıldı

Suriye Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel komutanı Beşşar el-Esad’ın huzurunda 17 Ekim Cumartesi günü, Ordunun değişik saflarından birliklerin katılımıyla hazırlanan teknik bir projenin uygulama aşamasına katıldı.

Ordu Genel Komutanı el-Esad, projenin uygulama aşamaları, amacı ve beklenen sonuçları hakkında detaylı bilgi aldı. Söz konusu projeyi pratiğe döken Suriye birlikleri, görevlerinde nitelikli ve ayrıcalıklı başarılar sergilediler.

Proje Suriye silahlı kuvvetlerinin, ulusun savunulmasında temel garanti sayılan savaşma gücünü pekiştirme ve her zaman hazırlıklı olma çerçevesinde yaptıkları askeri eğitim çerçevesinde geliyor.

Proje çalışmalarının sonunda Başkan el-Esad, silahlı kuvvetlerin azim ve çabalarını kutlayarak, kahraman ordunun değişik saflarında nitelikli eğitimin bilimsel ve teknik olarak modern düzeylerde kalkındırılması amacında sürekli çabaların harcanması doğrultusunda direktiflerini verdi.

Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad preje bölgesinde, Silahlı kuvvetler Genel komutan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Ali Habip, Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Davut Raciha ve Silahlı kuvvetlerde üst düzey subaylar tarafından karşılandı.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.