HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Suriye’de devam eden savaşın hedefi direnişe giden yardımların yolunu kesmektir

Hizbullah liderlerinden Şeyh Nebil Kavuk, Suriye’de devam eden savaşın hedefinin, direnişe giden yardımların yolunu kesmek olduğunu söyledi.

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah Yürütme Konsey Başkan Yardımcısı Şeyh Nebil Kavuk, Suriye’de devam eden savaşın hedefinin, direnişe giden yardımların yolunu kesmek olduğunu söyledi.

Şeyh Kavuk “Korsan İsrail’in Şam’a düzenlediği son saldırıda gösteriyor ki Suriye’deki savaşın hedefleri, direniş projesiyle alakalıdır. Suriye hükümetine karşı savaşanlar, İsrail’in hedeflerine ve projelerine hizmet ediyor. Direnişe uzanan yardım yollarını kesmek ve Suriye’yi İsrail’le mücadele denkleminden çıkarmak istiyorlar. ” dedi.

Hizbullah’ın düzenlediği bir törende konuşan Şeyh Kavuk, “İsrail, Şam’a saldırarak, fitnecilerin meydandaki başarısızlığının üstünü örtbas etmek istedi. Amerika ve Arap Birliği göz yummasaydı, bu saldırı olmazdı” diye konuştu.

Suriye’ye dış müdahale için bazı Arap ülkelerinin provokasyon yaptığını belirten Şeyh Kavuk, bazı bölge ve Arap devletlerinin İsrail’le aynı hendekte olduğunu söyledi.

Direnişin İsrail’e karşı koymak için tüm hazırlıklarını tamamladığını belirten Şeyh Kavuk, “Sorun, Sünnilerle Şiiler arasında değil. Sorun, Şii ve Sünnilerle Hacer Bin Adiy’in türbesine saldıran tekfirciler arasındadır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.