HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de durum iyileşince batılılar saldırılarını artırdılar

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad dün yaptığı bir konuşmada, Şam hükümeti tarafından atılan adımların siyasi reformlar ve silahlı anarşistlerin girişimlerine son verme yönlerine yoğunlaştığını vurguladı.

Suriye resmi haber ajansının bildirdiğine göre, ALBA (Latin Amerikan Ülkeleri Bolivari Birliği) üyesi ülkelerin Temsilcileriyle görüşmesi sırasında böyle bir ifadede bulunan Suriye Cumhurbaşkanı Esad ayrıca “Suriye’de durumun iyileşmesiyle dış baskı ve saldırılar da artmaya başladı. Bu da batılıların aslında Suriye’de barış ortamı oluşmasını istemediklerini ortaya çıkarmakta. Onlar, Suriye’nin yabancı ve Siyonist projeler karşısında direnmesine karşı bedel ödemesini istiyorlar” dedi.

Beşar Esad, ALBA üyesi ülke Temsilcileriyle görüşmesinde ülkesinde başlatılan son reform girişimleri hakkında bilgi verirken reformların hiçbir dış baskının etkisinde kalmadan yapıldığını vurguladı ve ayrıca, ALBA üyesi ülkelerin Suriye’deki gelişmeler bağlamında takındıkları destekleyici tavırları dolaysıyla teşekkürlerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.