HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de görev yapan BM gözlemcilerinin sayısı 189’a ulaştı

Suriye’de görev yapan BM gözlemcilerinin sayısı 189’a ulaşırken ekipler halinde farklı bölgelerde çalışmalarını sürdürüyorlar.

Bu bağlamda 12 gözlemciden oluşan bir ekip Hama Kentinin Harş, Sabuniye, güney ve kuzey giriş semtlerini dolaştılar.

Görevlerinin başarılı olması için tüm tarafların işbirliğinde bulunmalarını umut eden gözlemciler,ziyaret ettikleri bölgeler ve tanık oldukları durumlara ilişkin günlük raporlar hazırlayıp gönderdiklerine işaret ettiler.

Gözlemcilerle bir araya gelen Hama Valisi Enes el-Naim; Valiliğin onlara elinden gelen yardım ve kolaylığı takdim ettiğini belirterek, durumların tarafsız ve dürüst bir şekilde incelenip belgelenmesindeki hassasiyetin önemine dikkat çekti.

Naim; vatandaşlarla temasları ve durumları gözlemlemelerinde gözlemcileri dakik olmalarının yanında edindikleri bilgilerin doğruluğundan emin olmalarına çağırdı.

Öte yandan BM Gözlemciler Heyeti Basın Sözcüsü Hasan Seklavi UNRWA’ın Şam’daki binası önünde basına yaptığı açıklamada; Suriye’de görev yapan uluslararası gözlemcilerin sayısının 189’a ulaştığını söyledi.

Bilindiği üzere Suriye’de görev yapan BM gözlemcileri; ekiplere ayrılmış olarak Şam, Homs, Hama, İdlib ve Dera’ya dağılmış bulunmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.