HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de Halep’in çeşitli bölgelerinde onlarca teröristi etkisiz hale getirdi

Suriye’de Halep’in birçok semti ve kırsalında Nusra Cephesine yönelik operasyonlarını sürdüren silahlı kuvvetler teröristlere ait birçok yuva, silah ve mühimmatı imha ederek onlarca teröristi etkisiz hale getirdi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; silahlı kuvvetlerin el-Hanat ve Eski Şehir’deki Büyük Emevi Camisinin güneyine düşen caddelerde teröristlere yönelik operasyonlarda çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiğini, bir başka birliğin el-Milh Meydanı, el-Semek, el-Bendere, Bab el-Hadid ve Kadı Asker bulvarlarında düzenlediği nitelikli operasyonlarda teröristlere ait silah ve mühimmatlar imha edildi.

Öte yandan silahlı kuvvetler Mayer, Hreytan, Menniğ, Kefiyn, Arab Fattuma-Han el Asel yolu üzeri, Harşo Oteli, Telle el-Kleyriye ve İbrahim Camisi çevresinde çok sayıda teröristi etkisiz hale getirirken silah ve mühimmatlarını imha etti.

Halep Merkez Cezaevi çevresinde ise Cezaevi binasına saldırı girişiminde bulunan birçok terörist ölü ve yaralı olarak ele geçirilirken silah ve mühimmatları imha edildi.

Silahlı kuvvetler Kindi Hastanesi civarının yanı sıra halı ve bira fabrikaları civarında Nusra Cephesine tabi teröristlere yönelik bir dizi operasyon düzenleyerek çok sayıda teröristi etkisiz hale getirirken Halep-İdlib otoyolunda 9 teröristi öldürdü ve birçok teröristi yaraladı. Silahlı kuvvetler ayrıca teröristlerin kullandıkları havan topları suç aletlerini imha etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2024 (31) içerik yüklenmiştir.