HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de hedef alınan Halid Bin Velid camisi hızlıca tamir edilecek

Suriye Evkaf Bakanı Muhammed Abdülsettar Seyit Homs Kentinde dün el Sahhabi el Celil Halid Bin Velid Mescidini ziyaret ederek; Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’ın talimatları doğrultusunda caminin tadilatına en hızlı şekilde başlanacağını ifade etti.

Mescitte birçok aşiretin ileri gelenlerinin yanı sıra müezzin ve din adamlarıyla bir araya gelen Seyit; tekfirci teröristlerin karanlık düşüncelerini Suriye topraklarına ekmeyi başaramadıklarını camileri ve kiliseleriyle Homs kentinin tek bir bütün olduğunu dile getirdi.

Suriye Halkının Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde son sözünü söylediği günden bu yana Homs Kenti sakinlerinin yaşamlarında yeni bir aşamanın başladığına işaret eden Seyit; Homs kentinin yeniden aya kalkarak bütün terör kalıntılarını üzerinden atmayı başardığının altını çizdi.

Suriye’nin daha öncesinde olduğu gibi uygarlık, insanlık, kardeşlik ve hoşgörünün adresi olmaya devam edeceğinin altını çizen Seyit; halkın, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde söyledikleri son sözün vatanın onuru ve kerametini yeniden tescillediğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (6) içerik yüklenmiştir.