HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de meydana gelen olaylar Filistin’i hedef alan projenin devamıdır

Suriye Cumhurbaşkanlığı Siyasi ve Basın Danışmanı Büseyna Şaban; Arap dünyasında baş gösteren fitnenin Filistin’de uygulanmaya başlanan asıl büyük projenin bir parçası olduğunu ifade ederek bu projenin Arap coğrafyasını bölüp parçalamayı amaçladığını belirtti.

Arap ülkelerinde yaşanan olayların Arap ulusunu büyük bir Filistin haline getirmeyi amaçladığına işaret eden Şaban; Arap topraklarında ve özellikle Suriye’de meydana gelen olayların Filistin’i ve Filistinlileri hedef alan projenin uygulanmasından ibaret olduğunun altını çizerek Suriye’nin, halkı-ordusu ve yönetimi sayesinde Rusya ve İran gibi dostlarının da desteği ile bu proje karşısında şanlı bir direniş sergilediğini vurguladı.

Suriye’nin sergilediği direnişin bölgedeki güç dengelerini değiştirmesini temenni eden Şaban; İran ve Arap Ulusunun Ortadoğu bölgesini oluşturan iki ana unsur olduğunu vurgulayarak bölgede ırk ya da mezhep ayrımı yönündeki bütün çabaların Siyonizm’in çıkarlarından başka hiçbir şeye hizmet etmeyeceğini ibraz etti.

Şaban; bölgenin geleceğine hizmet etmek için tercihlerin net ve açık olup tek bir saf şeklinde durmak gerektiğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.