HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de patlayıcı düzeneklerinin imal edildiği atölye bulundu

Suriye güvenlik birimleri bugün İdlib kırsalında düşen Cebel el-Zaviye bölgesinde teröristlerin barındıkları bir mağaraya düzenlediği baskında patlayıcı düzeneklerinin imal edildiği bir atölyeye ilaveten büyük miktarlarda silah ve ilaç ele geçirdi.

SANA’ya konuşan bir kaynak; Cebel el-Zaviye bölgesindeki Belyun Köyü civarlarında bulunan ormanlık bir alan içindeki mağarada teröristlerin patlayıcı düzenekleri imal ettikleri bir atölye bulduğunu söyledi.

Kaynak atölyede düzeneklerin imal edildiği hammadde ve gereçlere ilaveten kullanıma hazır farklı ağırlıklarda 16 adet düzeneğin ele geçirildiğini açıkladı.

Teröristlerin barındıkları bu mağarada aynı zamanda farklı türlerde silah ve cephanenin bulunduğunu söyleyen kaynak; tıbbi gereç, farklı türlerde ilaçlar, gaz maskeleri, gelişmiş iletişim cihazları ve askeri üniformalar ele geçirildiğiniekledi.

Bombalar Etkisiz Hale Getirildi

Bomba imha ekipleri bugün Deyrezzor ilinde teröristlerin masum insanları hedef almak için yerleştirdikleri 3 patlayıcı düzeneğini etkisiz hale getirdi.

SANA Muhabiri; etkisiz hale getirilen patlayıcı düzeneklerinin Deyrezzor Kentindeki el-Marife Camisinin yakınlarında bulunduğunu aktardı.

Ateş Açan Teröristler Etkisiz Hale Getirildi

Diğer yandan silahlı iki terörist Homs iline bağlı Ksayr bölgesinde asayiş güçlerinin barikatına ateş açtılar. Açılan ateşte asayiş güçlerinden bir eleman şehit düştü iki eleman da yaralandı.

SANA Muhabiri; güvenlik birimlerinin saldırgan iki teröristi kovaladığını ve onları etkisiz hale getirdiğini aktardı.

Hama’da Patlayan Terör Bombası 3 Elemanı Yaraladı

Terör gruplarının Hama Kentindeki Stadyumun güneyinde yerleştirdikleri bir bombayı uzaktan kumandalı cihazla patlatmaları neticesinde bölgede bulunan asayiş güçleri devriyesinden 3 eleman yaralandı.

SANA’ya konuşan Hamalı bir kaynak; teröristlerin daha önce yerleştirmiş oldukları bir bombayı asayiş devriyesinin geçtiği bir sırada uzaktan kumandalı bir cihazla havaya uçurduklarını söyledi.

Bayana Ait Cansız Bedeni Buldular

Bu arada güvenlik birimleri Hama Kenti Bab Kıbli Semti sakinlerinden Ğada Suphi el-Sekka adlı bayan vatandaşa ait cansız bedeni Ferray Semtinin bir sokağına atımlı olarak buldular.

Hamalı bir kaynak bayanın ağzına ve burnuna büyük miktarlarda pamuk tıkama nedeniyle vefat etmiş olduğunu aktardı.

Hama Kırsalında Gasp ve Hırsızlık Eylemi

Silahlı bir terör grubu Hama kırsalında düşen Selemiye yolu üzerinde bir restorana silahlı saldırı eyleminde bulundu.

Hamalı bir kaynak iki araç kullanan silahlı teröristlerin Selemiye – Homs otoyolu üzerinde bulunan el-Hür Restoranına saldırdıklarını söyledi.

Kaynak teröristlerin restoranda bulunan eşyaları yağmalamaları ardından orada bulunan müşterilere ateş açtıklarını, paralarını ve kişisel belgelerini gasp ettiklerini ifade etti.

Teröristlerin restoranda bulunan müşterilerden Bedir Kanuu ve Ahmet İydo adlı iki sivil vatandaşı öldürdüklerini söyleyen kaynak; restoran sahibi Adnan el-Samih ve Kamar Abdürrahman adlı bir bayanı kaçırdıklarını ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (33) içerik yüklenmiştir.