HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de sağlık ve ihtiyaç hizmetleri direk ve ücretsiz temin ediliyor

Suriye Sağlık Bakanlığı İdlib’te terör patlamalarının meydana geldiği bölgelerde yaşayan vatandaşların sağlık ve psikolojik sorunlarını hafifletmek amacıyla İdlib İl Sağlık Müdürlüğünden bu vatandaşlara ilaç, aşı ve tüm sağlık hizmetlerini direk ve ücretsiz bir şekilde derhal temin etme talebinde bulundu.

Sağlık Bakanı Vail el-Halaki SANA’ya yaptığı açıklamada; İl Sağlık Müdürlüğünden, terör saldırılarından zarar gören bölgelerden gelenler için gerekli ilaç, aşı ve tıbbi malzemelerin acil bir şekilde sağlanmasının talep edildiğini dile getirdi.

Terör saldırılarında hedef alınan bölgelerden gelen hasta ve yaralıların fiziksel ve psikolojik baskılarını azaltmanın bakanlığın sorumlulukları arasında bulunduğunu söyleyen Sağlık Bakanı; silahlı terör gruplarının sağlık kurumlarına yönelik sürekli devam eden saldırıları gölgesinde, ilk sağlık müdahalelerinin sağlık merkezlerinde yapıldığını ve saldırılardan zarar gören sağlık kurumlarının onarımının hızla yapıldığını beyan etti.

Hatırlanacağı üzere İdlib’in dün maruz kaldığı iki intihar saldırısı sonucu asayiş güçleri mensuplarından ve sivil vatandaşlardan 8 kişi şehit düşmüş yaklaşık 100 kişi de yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.