HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de teröristler farklı türlerde silahlar kullanıyor

Suriye’nin Homs ili kırsalında düşen Resten bölgesinde farklı türlerde silah kullanan terör gruplarının saldırılarında ordu ve asayiş güçlerinden bir çok kişi yaralandı.

Yaralılardan Hüsam Hassun; görevleri gereği Resten bölgesinde bulunurken silahlı terör gruplarının bir çok yönden kendilerine muhtelif silahlarla ateş açtıklarını belirterek, teröristlerin otomatik taramalı silahlar, pompalı tüfekler ve roketlerle kendilerine saldırdıklarını söyledi.

Nizar Hızır adlı bir başka yaralı; teröristlerin Resten bölgesinde farklı türlerde kendilerini kurşun yağmuruna tuttuklarını ifade ederken, atılan roketlerden yaralandığını söyledi.

Hastana yatağındayken konuşan Tahir Naus; Resten kasabasına girmeleri ve girişteki bulvarı 30 metre kadar aşmaları ardından bina çatıları, ağaçların arasından ve bir çok yerden farklı tür silahlarla kurşun yağmuruna tutulmaları neticesinde yaralandığını söyledi.

Resten bölgesinde bina çatısından ateş açan bir keskin nişancının ateşiyle yaralandığını ifade eden Abdülhamit el-Halaf ise; teröristleri yakalama ve adalete teslim etme operasyonunda bulundukları sırada keskin nişancılar, otomatik taramalı silahlar ve roketlerle saldırıya maruz kaldıklarını ekledi.

Muhammed Hasan Alyuva ise; şarapnellerin kolunu yaraladığını söyledi.

Üsteğmen Murhaf Zovda; Resten bölgesinde silahlı teröristlerin kurdukları bir toprak barikatı kaldırmaya çalışırlarken, teröristlerin uzaktan kumanda ile bir bubi tuzağını patlattıklarını, bir kaç saniye içinde de ikinci bir el yapımı bombanın infilak ettiğini belirtti.

Bombaların oldukça büyük olduğunu ifade eden üsteğmen Zovda; silahlı teröristlerin otomatik taramalı silahlar ve dürbünlü silahlarla barikatların arkasında ve bina damlarında mevzilendiklerini söyledi.

Hazim Asad bakizo ise, Resten bölgesinde bir keskin nişancının açtığı ateşte yaralandığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.