AsyaHaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de Teröristler Safında Bin Azerbaycanlı Savaşıyor

Azerbaycan Cumhuriyeti Güvenlik Yetkilisi, bini aşkın Azerbaycan vatandaşının Suriye’de askeri çatışmalara katıldığını bildirdi.

İRNA’nın verdiği habere göre Azerbaycan Cumhuriyeti Güvenlik Yetkilisi Sevad Mahmudov, dün Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen, Terör ve radikalizmle mücadele yolları” isimli oturumda yaptığı konuşmada, Azerbaycan vatandaşlarının Suriye’de terör örgütlerine katılmalarındaki başlıca sebebin, radikal grupların sanal alemdeki yoğun propagandaları olduğunu bildirdi.

Sevad Mahmudov ayrıca güvenlik kurumlarının radikal ve terör eylemlerine engel olmak için geniş faaliyet içinde olduğunu belirterek, bu yıl içinde radikal 7 dini örgütün faaliyetine engel olunduğunu belirtti.

Azerbaycan Devlet İstihbarat Kurumu Başkanı Meded Kuliyev de bu oturumda yaptığı konuşmada son yıllarda Azerbaycan vatandaşı 84 kişinin Suriye ve Irak’ta terör örgütleri içinde faaliyette bulundukları gerekçesiyle tutuklanarak yargılandıklarını ve 54 kişinin de Azerbaycan vatandaşlığının iptal edildiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2024 (19) içerik yüklenmiştir.