HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de teröristlere ağır darbeler devam ediyor

Suriye’nin Rif Demeşk’in doğusunda teröristlere ağır kayıp ve zayiat verdirildiği bildirildi.

Filk Er’Rahman terör örgütü dün yayınladığı bildiride, dün Suriye ordusu ile çıkan çatışmada komutanlardan birinin öldüğünü bildirdi.

Bu arada Suriye ordu birlikleri İdlib ilinin güneydoğusu ve Hama kırsalını terör ve dehşet estiren Nusra Cephesi ve müttefikleri diğer terör örgütlerden kurtarma amaçlı operasyonlarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Askeri bir kaynak destekçi güçlerle işbirliği içinde sürdürülen operasyonlarda bir çok eksenden başarılı ilerlemeler kaydedildiğini, onlarca belde ve köyün terörden kurtarılıp ahalinin can ve mal güvenliğinin sağlandığına dikkat çekti. Teröristlerin ön savunma hatlarının yok edilmesi, ana karargahları ve cephane depolarının imha edilmesinin yanı sıra çok sayıda beşeri kayıplar vermeleri ardından ciddi çöküşler yaşadıklarını belirten kaynak; vatan koruyucularımızın Ebu el Zuhur Havalimanı ekseninde önemli ilerlemeler kaydettiklerini aktardı.

İdlib kırsalının güneyi Temania bölgesinden Hama kırsalının doğusu Şaküsiye Bölgesine kadar 50 km uzunluğunda bir alanda ordu birliklerimizin birçok eksenden ve yeni bir taktikle ilerlediklerini ifade eden askeri kaynak; operasyonlara katılan birliklerimizin tümünün üstün deneyim ve eğitime sahip olduklarına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.