HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de Teröristleri Aktarma İcraatları Başladı

Suriye’nin Başkenti Şam’ın güney kırsalı Yelda, Babbila ve Beyt Sahm beldelerindeki teröristleri Suriye’nin kuzeyine aktarma uzlaşmasını hayata geçirme icraatları bugün sabah saatlerinde başladı.

SANA’nın savaş muhabiri uzlaşma kapsamında bu beldelerde bulunan teröristler ve ailelerini Suriye’nin kuzeyine aktaracak çok sayıda otobüsün beldelere girdiklerini aktardı.

Şam’ın güneyi ve Batı Ğuta’nın tamamının terörden arındırılmış güvenli bölgeler olarak ilan edilmesini amaçlayan bu icraatlarda terörist ve ailelerinden ibaret 5 bin kişinin Suriye’nin kuzeyine aktarılacağına işaret eden muhabir; teröristlerin bu beldelerden çıkmadan önce tüm orta ve ağır silahlarını orduya teslim edeceklerine dikkat çekti.

Muhabir beldelerinde kalmak isteyenlerin ise tüm silahlarını teslim etmeleri ve yeniden ulusal güvenliği tehdit edecek herhangi bir eyleme katılmama taahhüdü imzalamaları ardından kanuni durumları yeniden düzenlenip normal yaşamlarına döneceklerini kaydetti. Ardından ordu birliklerimizin bu beldelere girip arama tarama operasyonları başlatacaklarını ifade eden muhabir; terör ve kalıntılarından tamamen temizlenmeleriyle devlet kurumları ve hizmet dairelerinin yeniden hizmete gireceklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mayıs 2024 (73) içerik yüklenmiştir.