HaberlerOrtadoğuSuriyeTürkiye

Suriye’de TSK ile teröristlerin işbirliği belgelendi

Tahrir eş Şam terör örgütü unsurları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin teröristlerle işbirliğini yaptığını damgalayan bir video yayınladılar.

İRNA’nın haberine göre, sosyal paylaşım ağlarına düşen videoda, terör örgütü Tahrir eş Şam unsurlarının Suriye’nin İdlip vilayetinde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir gözlem noktasını koruduğu görülüyor.

Bölge uzmanlar ve sosyal medya kullanğcıları, bu videonun İdlip’in doğusunda Tel Tugan bölgesinde çekildiğini bildirdiler.

Bu videoda çok sayıda terörist Türk askerleri yanında ve askeri araçları görülüyor.

Öte yandan, Kunaytra kırsalında İsrail’e tabiilikleriyle bilinen Nusra Cepheli teröristlerin Ceba Köyünde sivillere gaddar füze saldırılarında bulunmaları sonucunda 1 sivil vatandaş hayatını kaybederken, 10 vatandaş da yaralı düştü.

SANA muhabiri İsrail’e tabi radikal teröristlerin Kunaytra Kentinin 10 km kuzeydoğusunda yer alan Ceba Köyünde vatandaşları ve evlerini gaddar bir şekilde füzelerle hedef aldıklarını aktardı. Muhabir terör füzeleri sonucunda bir vatandaşın hayatını kaybettiğini, 10 vatandaşın da yaralı düştüğünü ifade ederken, evlerde büyük hasar meydana geldiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.