HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de ulaşım sektörünün toplam zararı 17 milyarı buldu

Suriye Ulaştırma Bakanı Mahmut Sait; ulaşım sektörünün yaşanan olaylar nedeniyle maddi zararının yaklaşık 4 milyarı bulduğunu ifade ederek bunun yaklaşık 2.5 milyarının demir yollarından olduğunu ifade etti.

Silahlı terör gruplarının ulaşım sektörüne verdiği zararı yansıtan fotoğraf ve film sergisinin açılışına katılan Sait; ulaşım sektörünün dolaylı olarak maruz kaldığı zararın ise 13 milyarı bulduğunu dile getirdi.

Serginin; silahlı terör gruplarının katliam ve bozgunculuğundan dolayı ulaşım sektörünün maruz kaldığı maddi ve manevi zarara ışık tutmayı amaçladığına dikkat çeken Sait; silahlı terör guruplarının saldırıları sonucu ulaşım sektöründen 60 çalışanın şehit düştüğünü 40 çalışanın da silahlı terör grupları tarafından kaçırılmış olduğunu beyan etti.

Öte yandan Hicaz Demir Yolu Kurumu Genel Müdürü Hüseyin Muhammed Ali; kurumun silahlı terör gruplarının eylemlerinden kaynaklı maddi zararını bulunduğumuz yılın başlangıcı itibariyle, 1.2 milyar lirayı bulduğuna işaret ederek daha sonra Dera İstasyonu ve Şehitler Çarşısı Yolu’nun maruz kaldığı bombalı saldırılardaki zararların da bu rakama eklendiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.