HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de Uluslararası Tekfirci Terörle Mücadele Medya Konferansı başladı

Suriye Enformasyon bakanlığının Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’ın gözetimi altında düzenlediği Tekfirci Teröre Karşı Uluslararası Medya Konferansının çalışmaları bu sabah Şam’daki Esad Kültür Sanat merkezinde başladı.

Açılış oturumunda konuşan İslam Radyo Televizyon Federasyonu Genel Sekreteri Ali Kerimiyan tekfirci terör olgusuna karşı koymak için bu şer olgusunu incelemek ve araştırmak gerektiğini belirtti.

Enformasyon Bakanı Omran el Zoubi ise konuklara seslenirken; “sizler şu an dostlarınız ve ailenizin arasındasınız. Suriye’nin toprak ve halk olarak maruz kaldığı komplonun hacmini de kendi gözlerinizle görmektesiniz.” İfadesini kullandı.

Erdoğan’ın projesiyle Batılı ve Siyonist projenin bir olduğunu belirten Zoubi; bölge devletleri ve halklarını hedef alan bu plana karşı birlik beraberlik içinde karşı koymanın gerektiğini vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Velid el Muallim ise konuşmasında; komşu devletlerin Güvenlik Konseyinin terörle mücadeleyle ilgili kararlarını hiçbir şekilde uygulamadıklarını belirtti. Muallim bu devletlerin söz konusu kararları uygulamadıkları sürece terörle mücadelenin etkin olmasının zor olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.