HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriyede yakalanan terörist soğukkanlılıkla işlediği vahşeti anlattı

Homs’ta silahlı terör gruplarından birinin başkanı olan Muhannet Fuat el-Assaf başkanlık ettiği silahlı terör grubuyla birlikte Homs ilinde işlediği kaçırma ve katletme eylemlerini itiraf etti.

Dün Suriye televizyonunda yayınlanan itiraflarında El-Assaf; polis merkezine, işçi sendikası merkezine, Halidiye bölgesindeki sağlık merkezine ve aynı bölgede bulunan Yusuf Azma Okuluna düzenledikleri saldırıların yanı sıra birçok kamu ve özel mülkü tahrip ettiklerini dile getirdi.

Anlatımlarına birçok vatandaşı kaçırarak işkence ettiklerini ve katlettiklerini söyleyerek başlayan el-Assaf; protestoculara ateş ederek 10 kişiyi katlettikten sonra suçu ordu ve güvenlik birimlerine attıklarını soğuk kanlı bir şeklide kameranın önünde anlattı.

Anlatımlarının ayrıntılarında 1974 doğumlu olup mesleğinin berber olduğunu belirten el-Assaf; Katar’da 8 sene çalıştıktan sonra 1998 yılında Suriye’ye geri geldiğini beyan etti.

Kendisiyle aynı mahallede yaşayan Bilal isimli arkadaşının kendisini protestolara katılmak için çağırdığını ifade eden el-Assaf: “Bilal beni yanlarına gönderdiği insanlardan kendisine para toplamamı istedi. Ben de dediğini yerine getirerek topladığım paraları kendisine getirdim.” Dedi.

Ayrıca katletme ve terör eylemlerinde kullanılmak üzere silah ve mühimmat taşıma işini de yaptığını belirten el-Assaf; başkanlık ettiği silahlı terör grubunun bütün üyelerinin isimlerini ve kimlik bilgilerini vererek eylemlerinde ve bütün görevlerinde iletişim kurduğu bütün kişilerin isimlerini de açıkladı.

Farklı noktalarda 10 polis ve asker barikatına saldırdıklarını ifade eden el-Assaf; silahları Homs iline silah kaçakçıları aracılığıyla sebze kamyonlarıyla taşıdıklarını belirterek bu silahlar arasında Rus yapımı tüfekler, kaleşnikoflar ve RPG gibi oldukça gelişmiş silahlar bulunduğunu aktardı.

Retsen ve Telkelah’tan da silah kaçırdıklarını belirterek bu konuda bütün ayrıntıları anlatan el-Assaf; katlettikleri kimi şahısları daha önceden tanıdığına işaret ederek yaptıkları vahşi katliamları nasıl uyguladıklarını ayrıntılarıyla ve soğuk kanlı bir şekilde anlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.