HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’de yaralılar teröristlerin hain saldırılarını anlattı

Suriye’de vatani görevlerini yerine getirirken silahlı terör grupları tarafından uğradıkları hain saldırı sonucu yaralı düşen asayişi koruma güçleri ve askerler, saldırının ayrıntılarını anlattı.

Hama kırsalındaki Cebrin bölgesinde vatani görevlerini yerine getirmekte iken uğradıkları hain terör saldırısı sonucu yaralanan asayişi koruma güçleri ve askerler, ayrıntıları Suriye Televizyonu’na anlattı.

Homs Askeri Hastanesi’nde tedavi gören yaralı Binbaşı Hasan Ali Süleyman, Hama Çevre Kenti Cebrin’de silahlı terör gruplarının gizlendiğine dair şüphe duyulan kimi noktalarda teftiş yaptıklarını söyledi.

İçinde birkaç evin olduğu bir çiftliğe ulaştıkları sırada, orada gizlenmekte olan silahlı terör grupları tarafından yoğun şekilde kurşun ateşine maruz kaldıklarını vurgulayan Binbaşı Süleyman, birkaç askerin isabet aldığını kaydetti.

“Yaralılara yardım etmeye çalıştık. Ama üzerimize o kadar yoğun ateş açılıyordu ki, yerimizden hareket edemedik..” diyen Binbaşı Süleyman, daha sonra katıldıkları ikinci bir mangayla ilerlemeyi başardıklarını ifade ederek, beraberinde olduğu Üsteğmen Muhammet Alluş’un şehit olduğunu ifade ett.

Yaralı asker Eyhem el-Hutan da, “Cibrin bölgesindeki bir çiftlikte konuşlanmış silahlı terör gruplarının saldırısına uğradık” diyerek, yoğun bir kurşun ateşine maruz kaldıklarını ifade etti.

Bir diğer yaralı Muhammet Tellice de, görevlerini yerine getirirken, büyük bir çiftliğin duvarının ardında gizlenmiş teröristler tarafından saldırıya uğradıklarını söyledi.

Tellice, üzerlerine ateş açılırken bir dama çıkmayı başardığını ancak, parmağının kesilmesine neden olan bir kurşun sonucunda yaralandığını söyledi.

Yaralı Yusuf Bereket de, Hama iline bağlı Mezarib beldesinde silahlı terör gruplarının kendilerine saldırdığını vurguladı. Bereket, teröristlerin, dürbünlü ve otomatik silahlar ile RPG’nin aralarında bulunduğu gelişmiş ve yeni silahlarla donatıldığına dikkat çekti.

Yaralı Mazen Ramadan, teröristlerin Biksi ve kaleşnikof marka silahlarla açtığı yoğun ateş sonucu sırtından yaralandığını belirterek, teröristlerin havzasında RPG’nin de olduğuna işaret etti.

Firas İbrahim adlı yaralı da, Hama iline bağlı Cebrin bölgesinde devriye görevini yerine getirirken, silahlı terör gruplarının bulunduğu şüpheli bir mekandan üzerlerine ateş açıldığını kaydetti.

İbrahim, teröristlerin kurduğu hain pusuda birçok şehit ve yaralının düştüğünü ifade etti.

Diğer taraftan, yaralı Velid Naser de, “silahlı terör gruplarını bir çiftlikte takip görevi esnasında saldırıya uğradık” diyerek, üzerlerine açılan yayılım ateşi sonucu Üsteğmen Muhammet Alluş’un şehit düştüğünü, kendisinin de yaralandığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (24) içerik yüklenmiştir.