HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’deki halk katliamından silah sevki destekçileri sorumludur

İran Dışişleri Bakanlığı Yardımcısı, Suriye’de masum insanların öldürülmesinden bu ülkeye silah sevkini savunanların sorumlu olduklarını vurguladı.

İran Dışişleri Bakanlığının Arap ve Afrika İşleri Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suriye’nin Dostları denen grubun Doha toplantısıyla ilgili olarak “Suriye’ye silah sevkedilmesi görüşünü savunanlar, bu ülkede masum insanların katledilmeleri ve aynı zamanda bölgede yaşanan huzursuzluktan sorumlular” dedi.

Hüseyin Emir Abdullahiyan daha sonra, Suriye’nin güvenlik kriz aşamasını başarıyla atlattığını ve mevcut şartlarda bu ülkede sorumsuz silahlı grup ve terör unsurlarından az bir grubun kaldığı ve bunların da çaresiz durumda olduklarını belirterek “Fakat yabancı bazı taraflar, Suriye’ye silah sevkedilmesi konusunu yeniden gündeme getirip terör eylemlerinin devamından yana tavır almakla özel bazı hedefleri takip ediyorlar” şeklinde konuştu.

Dışişleri Bakanlığı Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan açıklamalarının devamında, ABD’yle İngiltere’nin Suriye dahil bölgede stratejik çeşitli hatalar işlediklerini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.