HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’deki silahlı terörist gruplar çok ağır can ve mal kaybına uğratıldı

Suriye’nin Halep, Hums ve Şam kırsalı Rif bölgesinde Ordu’ya bağlı birliklerin teröristler aleyhinde başlattıkları geniş kapsamlı operasyonlarda silahlı terörist gruplara çok ağır can ve mal kaybı verildiği bildirildi.

Suriye silahlı kuvvetleri teröristlere yönelik operasyonlarını bir çok ilde başarıyla sürdürürken saldırgan teröristler ağır kayıplar vermeğe devam ediyor.

Suriye silahlı kuvvetlerinden bir birlik Şam kırsalına düşen Sbeyna bölgesinde teröristlere yönelik gerçekleştirdikleri operasyonların sonucunda terör saflarında ağır kayıplar meydana geldi.

Bölge halkının verdiği bilgiler ve sergilediği işbirliği ile silahlı kuvvetlerden bir birlik, Halep kentinin Cdeyde Bölgesini silahlı bir terör grubundan temizleyerek, hain teröristlerin yerleştirdikleri bomba düzeneklerini etkisiz hale getirdi.

Halep Kentinin Bustan el-Başa bölgesindeki İşarat ve Darulaceze semtlerinin yanı sıra Bab el-Hadid ve Kadı Asker Bulvarlarında gerçekleştirdikleri nitelikli operasyonlarda Suriye ordusu çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi.

Öte yandan Silahlı bir terör grubu Halep Kentinin Hatab Meydanında ordunun ağır darbelerinden kaçarken sivil halka ait bir çok evi ateşe verdi.

Yetkili bir kaynak; Suriye ordusunun Halep kırsalına düşen Baiydeyn Kavşağı ve kuzey Mansura Benzin İstasyonu yakınlarına konuşlanan teröristlere yönelik 2 nitelikli operasyon gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.