HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’deki tekfirci teröristler yenilgiye uğrayınca birbirlerini tekfir etmeye başladılar

Özgür Suriye ordusu adlı terör örgütü, Irak Şam İslam devleti terör örgütünü Riyad’ın kuklası olmakla suçladı.

Suriye’de Şam yönetimine karşı savaşan terör örgütleri arasında anlaşmazlıklar tırmandıkça tırmanıyor. Söz konusu anlaşmazlıkların devamında sözde özgür Suriye ordusu adlı terör örgütü, Suriye’de bir çok cinayete imza atan ve masum insanları katleden Irak Şam İslam devleti terör örgütünü Riyad’ın emirlerini uygulamakla suçladı. Sözde özgür Suriye ordusu adlı terör örgütü, Irak Şam İslam devleti terör örgütü üyeleri Suudi diplomatları elinde yetişen ve Suriyeli muhaliflerin müzakerelerinde baskı aracı olarak kullanılan birer kukla olduğunu vurguladı.

Irak Şam İslam devleti terör örgütü Fars körfezinde yer alan bazı Arap rejimlerde özel banka hesapları bulunduğunu belirten özgür Suriye ordusu, söz konusu teröristlere yüklü silah ve paralar gönderildiğini, örgüt bu paralarla gençleri cezbettiğini ve selefi vahabi düşüncenin propagandasını yaptığını belirtti.

Bu arada Irak Şam İslam devleti terör örgütü bir bildiri yayınlayarak Suriye’ye binlerce terörist, silah ve mühimmat gönderen Arabistan rejimine teşekkür etti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (18) içerik yüklenmiştir.