HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’deki teröristler çocuklara merhamet etmiyor

Sözde demokrasi söylemleriyle, Suriye’yi yakıp yıkan, sivilleri katleden teröristler, ülkenin geleceği olan günahsız çocuklara dahi merhamet etmiyor.

Teröristler daha önceden de yaptıkları gibi, bugün bir ilk okula top mermisiyle saldırı düzenledi. Şam’ın “Ayşe Sıddıka İlk Okulu’na” düzenlenen saldırı sonuçları hakkında yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi.

Teröristlerin, Şam’ın Hicaz Bölgesi’nde bulunan bir demir yoluna yerleştirdikleri bombanın patlaması sonucu, 2’si kadın olmak üzere 8 sivil hayatını kaybettiği, 50 sivilin de yaralandığı bildirildi.

Diğer taraftan güvenlik güçleri ülke genelinde yürüttükleri operasyonlara devam ediyor.

Bir yıldır Berze’de süren çatışmaların ardından, güvenlik güçleri önemli bölgeleri kontrol altına almayı başardı. Berze kırsalında bulunan Kariye Nezhe Bölgesi’nde bulunan isyancılara ait bazı sığınaklar imha edildi. Bölgede çıkan çatışmalarda isyancılara büyük kayıplar verildi.

İsyancıların Şam kırsalında bulunan Tel Haradin Bölgesi’ne sızma girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Şam kırsalında bulunan Nebik Bölgesi’ne bomba yerleştirmeye çalışan bir gurup isyancının tamamı öldürüldü. Yebrut’ta isyancılara ait bir cephanelik tespit ve imha edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Nisan 2024 (46) içerik yüklenmiştir.