HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’deki teröristler gün geçtikçe bitiyorlar

Suriyeli güvenlik güçleri, “Kuzey Fırtınası” adını verdikleri Halep kırsalını temizleme operasyonuna devam ediyor.

Halep’in Lirmun Bölgesinde çok sayıda Nusret Cephesi’ne ait terörist öldürüldü. Halep askeri havaalanı yakınlarında bir çok silahlı isyancı öldürüldü.

Halep kırsalında bulunan Netarin Bölgesi’nde saldırıda kullanılmak üzere bomba yerleştirilen bir araç tespit ve imha edilirken bazı silahlı isyancılar da etkisiz hale getirildi.

Halep’in doğusunda bulunan Durine Bölgesinde çıkan çatışmalarda isyancılar ağır kayıplar verdi. Askerler bu bölgede ilerlemeye devam ediyor.

Haseka’da isyancılar tarafından bir arabaya yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 1 sivil hayatını kaybederken, 3 sivil de yaralandı.

Hama’nın Kleyb el Savr, Salba, Ebu Hanaya, Selimiye, Mesut ve Ebu Hibeylat bölgelerinde düzenlenen operasyonlarda, yüklü miktarda silah ele geçirilirken, çok sayıda silahlı isyancı ve terörist de etkisiz hale getirildi. Ayrıca bölgede isyancılar tarafından yerleştirilen bubi tuzakları da etkisiz hale getirildi.

Güvenlik güçleri Deyr ez Zor Bölgesi’nde de ilerlemeye devam ediyor.

Deyr ez Zor’un Senae, Cebile, Salihiye Meydanı ve Şeyh Yasin bölgelerinde silahlı isyancılara ait sığınaklar tespit ve imha edildi. Operasyonda onlarca isyancı da öldürüldü.

Rakka’da silahlı isyancılara ait karargahlar tespit ve imha edilirken bazı isyancılar da öldürüldü. Ayrıca bölgede güvenlik güçlerine karşı kurulan tuzaklar etkisiz hale getirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.