HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriyedeki Teröristler İsrail’den Talimat Alıyor

Kudüs’te yayınlanan el-Manar Gazetesi İsrail’in silahlı terör gruplarını, işgal altındaki Golan topraklarında kullanarak Suriye’ye karşı nihai projesine hizmet edecek bir takım hedeflere ulaşmaya çalıştığını ortaya koydu.

Bir takım raporda İsrail’in silahlı terör grupları aracılığıyla Suriye’nin önemli askeri konumlarına saldırmayı ve ilerleyen aşamalarda daha önemli merkezlerde var olmayı amaçladığını belirten Gazete; aynı raporlarda İsrail ordusunun geçtiğimiz yılın ilk yarısında, kuzey bölge komutanlığı kapsamında silahlı terör gruplarıyla iletişimi sağlamak için bir ofis kurduğuna işaret edildiğini aktardı.

Gazete; aynı raporlarda, İsrail’in, Suriye’de Golan toprakları ile sınır olan bölgelerde bulunan silahlı terör gruplarına her türlü silahın yanı sıra çatışmalarda yaralanan teröristlerin tedavileri ve lojistik destek verdiğinin gün ışığına çıkarıldığını ifade etti.

Raporlar; Suriye’nin Golan cephesini açtığını ilan etmesinden sonra, sınır bölgelerinde bulunan silahlı terör gruplarının İsrail’den aldıkları talimatlar doğrultusunda İsrail konumlarını hedef alması muhtemel olan birim ve şahısları hedef aldıklarını beyan etti.

Ayrıca el-Manar gazetesine demeç veren yetkili kaynaklar silahlı terör gruplarının İsrail’den aldıkları talimatlar doğrultusunda ara ara Suriye güçlerinin refleksini ölçmek amacıyla saldırılar düzenlediğine işaret ederek silahlı terör gruplarının bu çerçevede son olarak Kunaytra giriş bölgesini ele geçirmeye çalıştıklarını ancak başarıya ulaşamadıklarını kaydettiler.

Yetkili kaynaklar işgal altındaki Golan topraklarıyla ile sınır bölgelerinde bulunan silahlı terör gruplarının üyelerinin büyük oranda yabancı uyruklu olduğunun altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.