HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’deki teröristler organ kaçakçılığı ve kimyasal madde transferini itiraf etti

Suriye Ordusu tarafından yakalanan terör unsuru ve elebaşıları, bu ülkede organ kaçakçılığı yaptıkları ve Türkiye’den kaçak kimyasal maddeler transfer ettiklerine itiraf ettiler.

Suriye’de bu ülke Ordusu tarafından yakalanan terör unsuru ve elebaşıları, Suriyelilerden organ kaçırdıkları, Türkiye’den Suriye’ye kaçak olarak kimyasal maddeler transfer ettikleri ve terör eylemlerinin organize edilmesi bağlamında Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yadımcısıyla toplantılarda bulundukları gibi bir dizi korkunç suçlarına itiraf ettiler.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’nın bildirdiğine göre, Humus eyaletinin Kefer Aya kenti sakinlerinden olan Resul Mahmud Zekeriya adlı bir terörist, katliam girişimleri, adam kaçırma ve insan organını kaçırıp belli kişilere satmak dahil bir dizi girişimlerine itiraf etti.

Aynı habere göre, İbrahim Muhammed El Camus adlı yakalanan bir başka terörist de SANA muhabiriyle konuşurken “Ben kamyon şoförüydüm. Türkiye’den mühimmat, yakıt ve kimyasal maddeler teslim alıp, Suriye’nin Telbisiye, El Kasir ve Humus bölgelerindeki silahlı gruplara ulaştırırdım” dedi.

Yine bu habere göre, “Leva-i Allahu Ekber” denen bir grubun elebaşısı olan Saddam El Cemel adlı Suriyeli bir başka terörist de, SANA muhabirine, Suudi Arabistan’la Katar’ın Suriye’deki silahlı gruplara verdikleri desteklerle ilgili bilgi verirken “Silahlı grup komutanları Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, Amerika ve İsrail dahil Arap ve ecnebi ülkelerden gelen istihbarat Subayların bulundukları toplantılara katılıp, yapılacak eylemleri görüşüyorlardı. Bu toplantılarda Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yardımcısı da bulunuyordu” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.