HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriyedeki Teröristler Vahşice Katliamlarında Tüm Kırmızı Çizgileri Aştı

Suriye televizyonu dün, silahlı örgüt teröristlerinin İdlib iline bağlı Cisreşşuğur bölgesinde ordu birlikleri, polis, güvenlik güçleri ve sivil vatandaşlara karşı gerçek katliamlarda bulunduğunu ortaya koyan görüntüler yayınladı.

Görüntülerde silahlı teröristler; gaddar kurşunlarıyla öldürdükleri şehitlerin naaşlarını parçaladıkları, derilerini yüzdüklerini, elektrik direklerine astıklarını, sokaklarda sürüklediklerini ve akla gelmeyecek vahşi eylemlerde bulundukları ortaya çıktı.

Askeri kamuflaj giyen ve devlet arabalarını kullanan silahlı teröristler; katliamlarda bulunurken, kamu ve özel binaları kundaklarken yada sivil vatandaşlar arasında dehşet yaymaya çalışırlarken birbirlerini görüntüleyip fotoğraf çektiler. Öyle ki bu görüntü ve fotoğrafları, daha sonra ordu birliklerinin bölgeye girmesi ardından medyada kullanmak ve Suriye ordusunun adını kirletmek için kullanacakları ortaya çıktı.

Silahlı teröristler, bölgedeki güvenlik merkezlerine, polis karakollarına, kamu ve özel binalara saldırarak, masum sivil vatandaşların evlerini, yolları ve caddeleri çirkef bir şekilde bastılar.

Bina damlarından taramalı ve dürbünlü silahlarla yol geçenlere ateş açan silahlı teröristler; polislere ve güvenlik güçlerine pusular kurdu.

Teröristler; kimi şehitlerin naaşlarını barbarca insanlık dışı bir vahşetle tahrip ederek, kimisinin naşını da Asi Nehrine attı. Kimi şehitlerin naaşlarını kaçıran silahlı teröristler toplu mezarlar açarak gömdü. Ardından bu toplu mezarları görüntüleyip, kendisiyle birlikte çalışan medya kanallarına asılsız iddialarda bulunarak kışkırtma amaçlı yayınlanmaları için gönderdi.

Suriye televizyonu, ayrıca ordu birliklerinin derhal müdahale etmesi, kendilerini ve çocuklarını silahlı teröristlerin vahşetinden korunmalarını talep eden bölge ahalisini görüntüledi. Görüntülerde bölge ahalisi ordudan yardım talep ederken, yaşanan insanlık dışı vahşeti kelimelerle tarif etmelerinin imkansız olduğunu ifade ettiler.

Bu arada Silahlı örgüt teröristlerinin Cisreşşuğur bölgesinde bulunduğu katliamlarda Pazartesi akşamına kadar 120’den fazla şehit düşmüştü.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.