HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğuSuriye

Suriye’deki teröristlere silah gönderilmesi ABD’nin en büyük hatasıdır

İran İslam Cumhuriyeti ordusu genelkurmay başkanı, Amerikan yönetimi tarafından Suriyeli teröristlere silah gönderilmesinin ABD’nin en büyük tarihi hatası olduğunu bildirdi.

İran İslam Cumhuriyeti ordusu genelkurmay başkanı Tümgeneral Hasan Firuzabadi dün, batılıların Suriye karşısındaki çelişkili ve tutarsız siyasetlerini eleştirerek, el Kaide ve Vahhabi teröristlerin batının hediyesi olan kimyasal silahlarla Suriye halkına saldırdıklarını ve Amerikan ve İsrailli generalleri de kaynak göstererek Suriye hükümetini kimyasal silah kullanmakla suçladıklarını ve kınadıklarını söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti ordusu genelkurmay başkanı, ABD başkanı Barack Obama’nın Amerikan tarihinin en tehlikeli hatasını işlediğini ve İsrailliler tarafından kandırılarak Suriyeli teröristlere silah gönderme emrini verdiğini bildirdi.

Firuzabadi, teröristlere silah gönderilmesinin bir etkisinin olmayacağını zira Suriye halkının ordunun yanı sıra onları bu ülke sınırlarından dışarı atma konusunda kararlı olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.