AfrikaHaberler

Suriye’deki Teröristleri Destekleyen Tunus’taki Gannuşi Hükümeti Şimdi Kendisi Terör Kurbanı Oluyor. 7 Asker Ölü

İslami davet sitesi Tunus kaynaklarına dayanarak verdiği haberde, Tunus’un Cebeli Şeanbi kırsalında, Askerlerin geçtiği konvoya saldıran el kaide teröristleri, 7 tunus askerini öldürdüler, 5 askeri de yaraladılar.

İşte Tunus’ta İktidara gelen İslami görünümlü Münafık Gannuşi hükümeti, Suriye halkını katleden ve suriye askerlerini hedef alan El kaide teröristlerini, zülme karşı savaşan mücahid ve özgürlüklük savaşçıları, ilan etmişti. Raşid Gannuşi hükümeti, El kaide teröristlerinin tunus askerlerini hedef almasını şiddetle kınamış ve el kaide teröristlerini, hz ali dönemindeki haricilere benzetmişti.

Ama allah suriyedeki mazlum halkın kanını yer de koymayarak, suriyedeki teröristlere destek olan mısır, libya ve tunus rejimleri, kendilerinin yıllarca destekledikleri sözde mücahidlerin, hedefi olmaya başladılar. Bu ülke liderlerinin yapmış oldukları açıklamalarında, el kaide teröristlerine karşı, kapsamlı bir operasyon başlatacaklarını ilan ettiler.

Niye Mısır, Libya ve Tunus rejimlerinin el kaide ile mücadeleleri haklı oluyorda, neden suriye rejiminin el kaide ile mücadelesini, sivil halka karşı işlenen cinayet diye, yaygara kopartıyorlar.

Peki islami görünümlü medya, suriye’de güya ölen sivil halkı korumak için cihad farzdır diye nara atarlarken, mısır,libya ve tunus rejimlerinin, el kaide bahanesi ile halklarını öldürmelerini önlemek için Cihad fetvası yayınlamıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.