AvrupaHaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’den açıklama: AB yaptırımları anlamsızdır

Suriye dışişleri bakanlığından yapılan açıklamada, Avrupa Birliğinin, Suriye ve halkına yönelik katı ekonomik yaptırımlar uygulama politikasını sürdürmek için hiç bir geçerli nedeni olmadığını belirtti.

Suriye dışişleri bakanlığının açıklamasında, AB’nin tek taraflı olarak uyguladığı bu yaptırımların hiç bir kanuni ya da ahlaki dayanağı bulunmadığı gibi uluslararası kanunlar ve misakla tamamen çeliştiğine dikkat çekildiğini belirtti.

AB’nin yaptırım politikasında aslı gerçeği olmayan dezenformasyon bilgilere dayandığına dikkat çekilen açıklamada, AB ve ülkelerinin Suriye halkının çıkarlarını savunduğunu iddialarıyla tamamen çeliştiğini ifade etti.

AB’nin uyguladığı yaptırım politikasının, bazı Avrupa ülkelerinin Suriye’yi devlet ve halk olarak hedef alan silahlı terör gruplarına sağladıkları maddi, politik ve medya desteği zincirinin bir halkası olduğuna vurgu yapılan açıklamada, AB’nin son olarak uyguladığı yaptırımların Suriye halkının günlük yaşamını ve lokmasını hedef aldığına vurgu yapıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.