ArabistanHaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’den BM kararnamesine sert eleştiri geldi

BM’deki Suriye temsilcisi Beşşar el Caferi, BM genel kurulunda, Suriye aleyhine kabul edilen kararnameyi eleştirerek, “tasarıyı hazırlayanların bizzat kendilerinin hiç de insan hakları ve demokrasi konusunda iyi bir dosyaları bulunmuyor” diye konuştu.

Suriye’nin BM’deki temsilcisi Beşşar el Caferi, BM genel kurulunda, Suriye aleyhine hazırlanan tasarının kabul edilmesi ardından yaptığı açıklamasında, Kofi Annan’ın istifasından duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, “silahlı terörist grublara destek veren ülkeler, Annan ile gerekli işbirliğini yapmadı. Ve Annan istifa etmek zorunda kaldı. Suudi Arabistan, Katar ve bazı ülkeler, kabul edilen tasarının arkasında bulunan ülkelerdir” diye konuştu.

Suriye temsilcisi Beşşar el Caferi açıklamasında, Suudi Arabistan, Katar, Türkiye, Amerika ve Fransa gibi ülkelerin, izlediği mevcut siyasetlerle, Suriye halkını etki altına alamayacaklarını hatırlatarak, Suriye halkı geleceğini kendisi belirleyecektir. Biz Suudi Arabistan temsilcisinden, Kızıldenizde, İsrail tarafından işgal edilen Suudi Arabistan’a ait iki adanın serbest bırakılması için çalışma yürütmesini beklerdik” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2021 (20) içerik yüklenmiştir.