FilistinHaberlerOrtadoğu

Suriye’den Gazze’ye 26.Yardım Konvoyu

Suriye Filistin Halkını Destekleme ve Siyonist Plana karşı Direnme Yüksek Halk Komitesi, Kurban bayramından önce Gazze Kesimine 26. Yardım kafilesini gönderme kararı aldı. Yaklaşık olarak 140 tonu bulan yardım maddeleri gıda ürünleri içeriyor.

Komite başkanı Ahmet Abdülkerim komite toplantısında yaptığı konuşmada, komitenin Noel bayramından önce 27. Yardım kafilesini gönderme hazırlıkları içinde olduğunu açıklayarak, böylece 2009 yılında dört yardım kafilesi gönderme çerçevesindeki planını uygulamış olacağını ifade etti.

Abdülkerim komitenin, Suriye Üniversitelerine okuma amacında gönderilen Filistinli öğrencilere 500 bin Suriye Lirası (yaklaşık 11200 dolar) değerinde bir burs tahsis etme kararı aldığına işaret etti.

Diğer yandan komite Ürdün Hayır komitesinin, Suriye halkının işgal altında yaşayan Filistinli kardeşlerine gönderilen yardımların teslim alınması ve ulaştırılmasında harcadığı çabalara değindi.

Suriye Filistinlilere Yardım Etme Komitesi, toplantılarında aynı zamanda, çalışmaları önünde bulunan bir dizi sorunları tartışarak, üyelerinin sunduğu bir çok öneriyi değerlendirdi. Söz konusu öneriler, Filistinli kardeşlerimizin acılarını hafifletme ve onlara yardım etme amacında daha fazla çabaların harcanması ve komite rolünün aktifleştirilmesi çerçevesinde odaklandı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.