FilistinHaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’den Gazze’ye 28.yardım konvoyu hareket etti

Filistin Halkına Destek ve Siyonist Projeyle Mücadele Suriye Halk Komitesinin; Gazze halkına sunulacak 116 tonluk gıda maddesiyle yüklü, 28. Yardım konvoyu bu sabah Şam’dan hareket etti.

Komite Başkanı Ahmet Abdülkerim verdiği demeçte; 116 ton gıda maddesiyle yüklü 5 aracın, mübarek Ramazan ayı yaklaşırken, Filistin halkı ve Gazze çocuklarının acılarını hafifletmek amacıyla bugün Filistin topraklarına doğru yola çıktığını açıkladı.

Filistin Halkına yardımların geçişini kolaylaştırmak ve Gazze sakinlerine yardımların karadan ve havadan doğrudan ulaştırılmasını sağlamak amacıyla Gazze’ye uygulanan ablukayı kırma çağrısında bulunan Abdülkerim; komitenin mübarek Ramazan Bayramı öncesinde Gazze’ye göndermek üzere yeni bir konvoy hazırladığını, bu konvoyun 2010 yılı içinde gönderilen üçüncü konvoy olacağını bildirdi.

Komite Başkanı; söz konusu yardımların Filistin halkının acılarını hafifletmesine rağmen sorunlarını çözmediğini, Suriye halkının, Filistin halkına verdiği desteği yansıttığını belirtti.

Gazze’ye gönderilen konvoy, Nasip sınır kapısı yoluyla Ürdün’e yönelirken yardımları, Gazze halkına yardım taşıma görevini üstlenen Ürdün Hayır Derneği teslim alacak.

Filistin Halkına Destek ve Siyonist Projeyle Mücadele Suriye Halk Komitesi, 2001 yılında ikinci Filistin intifadasının ardından kuruldu. Komite kuruluşundan bu yana, Suriye halkının Filistinli kardeşlerine yaptığı bağışları Filistin topraklarına ulaştırıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ağustos 2022 (27) içerik yüklenmiştir.