FilistinHaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’den ilk resmi açıklama geldi: İsrail bilimsel araştırmalar merkezine saldırdı

Suriye’den ilk resmi açıklama geldi: İsrail bilimsel araştırmalar merkezine saldırdı. Açıklamada, “Şam kırsalının Cemraya Bölgesinde bugün erken saatlerde bir dizi patlama sesleri duyulurken, bölgedeki Bilimsel Araştırmalar Merkezi hedef alındı.

Patlamalar işgalci İsrail’in Bilimsel Araştırmalar Merkezine füzelerle saldırması sonucunda meydana gelmesiyle saldırıda şehit ve yaralıların bulunduğu ifade edildi.

İsrail’in bu yeni saldırısı, kahraman silahlı kuvvetlerimizin yurdun muhtelif bölgelerinde sağladığı büyük başarılar ve ağır darbeleri altında sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplar veren silahlı terör gruplarının üzerinden hafifletme amacı taşıyor.

Bazı bölgesel, körfez ve batılı devletlerin Suriye ve halkına yönelik komploda düşman siyonist varlığın yerini net bir şekilde ortaya koyan bu saldırı, İsrail’in hain, kiralık ve tekfirci terör gruplarıyla da bağlantılarını deşifre ediyor.

Bu arada İsrail savaş uçakları 30 Ocak 2013 tarihinde Suriye hava sahasını ihlal ederek Cemraya Bölgesinde kendini savunma ve direnişi pekiştirme görevinde bulunan bir bilimsel araştırma merkezini bombalamıştı.” denildi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (41) içerik yüklenmiştir.