AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğuSuriye

Suriye’den kaçan Filistinlileri taşıyan iki tekne Mısır sahili açıklarında battı

Suriye’deki Filistinli Mülteciler İçin Ulusal Çalışma Komitesi bugün (22 Temmuz Pazartesi) öğle saatlerinde yaptığı açıklamada Suriye’den kaçan Filistinli mültecileri taşıyan iki teknenin Mısır sahillerine yakın bir bölgede battığı haberini doğruladı.

Komite tarafından yapılan açıklamada teknelerin her birinin 30’ar mülteci taşıdığı ve istikametlerinin İtalya olduğu ifade edildi.

Komite tarafından yapılan açıklamada teknelerin batmasına Mısır sahil güvenlik güçlerinin teknelerin yanına ulaşmaları üzerine sahiplerinin araçlarını bırakıp kaçmaları neden oldu.

Verilen bilgilere göre teknelerden biri Mısır suları içinde battı ve sahil güvenlik güçleri yolcuları kurtarmak için müdahale etti. Bu müdahalede kurtarılan yolcuların şu an Mısır hastanelerinde tedavi altına alındıkları bildirildi.

İçerisinde 6 Filistinli mülteci ailenin bulunduğu ve yolcularının 12’si çocuk olan ikinci tekne ise Mısır sularının dışında battı. Bu teknenin yolcuları birinci tekneden kurtulmayı başaran bir kişinin de yardımlarıyla uluslararası sularda bulunan bir adaya çıkarıldı. Onların da şu an acil yardım talep ettikleri duyuruldu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (25) içerik yüklenmiştir.