HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriyeli gençler Suriye’yi hedef alan hamleyi kınadı

Bir grup genç, Afamya bölgesinde, Suriye’yi, halkını ve ulusal birliğini hedef alan komploya karşı düzenledikleri gösteride, bazı medya kanallarının uyguladığı kışkırtma politikasını protesto etti.

Vatan koruyucuları ordudan şehit düşenler için bir dakikalık saygı duruşundan sonra Suriye Milli Marşı’nı söyleyen gençler, Suriye bayrağını dalgalandırmanın yanı sıra taşıdıkları pankartlarla da Suriye’nin maruz kaldığı komploya karşı ulusal birliğe çağrı ve orduyla dayanışma mesajları verdi.

Gösteriye katılanlardan Muhammet Sbeyh ve Mey Maratkuş, gösterinin sivil inisiyatif olarak birçok gencin girişimiyle hazırlandığını ve vatanın maruz kaldığı komplonun tehlikesinin bilincinde olduklarını iletmek istediklerini vurguladılar.

Gece gündüz vatanın bekçileri olan güvenlik güçleri ve ordu personelinin katledilmesinin Suriye halkının vicdanını ve duygularını sarstığını ifade eden gençler, Suriye’nin halihazırda içinde bulunduğu durum çerçevesinde vatanı savunma ve ulusal birliğe tutunmanın önemine vurgu yaparak, fitne yayan uydu kanallarının dava edilmesi çağrısında bulundu.

Öte yandan, vatanla dayanışma kapsamında bir araya gelen üniversite öğrencileri, “Suriye’nin içişlerine müdahaleye karşıyız” başlığıyla düzenledikleri etkinlikte, Tişrin Üniversitesi surlarına 20 binden fazla sayıda vatandaşın imzasını taşıyan 300 metre uzunluğunda bir bayrak astı.

Vatana olan sevgisinden kaynaklı, kişisel çabalarıyla ve şahsi bir girişim olarak bu bayrağı diktiğini ifade eden Mustafa Ömer, 30 metre uzunluğunda başka bir bayrak diktiğini, 1 kilometre uzunluğunda Suriye bayrağı dikimi ve tasarımı üzerinde çalıştığını söyledi.

Etkinliğe öğrencilerin yanı sıra kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2021 (24) içerik yüklenmiştir.