HaberlerOrtadoğuSuriye

Suriyeli Kürtler Şam yönetimiyle anlaşma hedefinde

Suriye Demokratik Güçleri Birliği üyesi Bedran Çiya Kurd, Suriyeli Kürtlerin, Amerika’nın Suriye’den çekilip çekilmemesine bakmaksızın Şam yönetimiyle anlaşmak istediğini söyledi.

Suriyeli Kürt yetkili, Suriyeli Kürtlerin Rusya’nın işbirliği ve yardımıyla Suriye’nin Kürt bölgesinde kendi kontrollerinde geleceğini belirlemek için Şam yönetimiyle anlaşma hedefinde olduğunu söyledi.

Çiya Kurd, son hedeflerinin Şam yönetimi ile anlaşmak olduğunu belirterek, Amerika’nın karşı çıkmasına rağmen bu hedefi gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Suriye Demokratik Güçleri Birliği üyesi Bedran Çiya Kurd, Suriyeli Kürtler ve Şam yönetimi arasında varılacak bir anlaşmanın terörizmle ve işgale karşı mücadelenin daha hızlı bir şekil almasına vesile olacağına inandığını söyledi.

Bilindiği gibi Türkiye daha önce yaptığı açıklamada, en kısa zamanda Suriye’nin kuzeyindeki PKK ve diğer Kürt silahlı güçlerin kontrolündeki bölgelere askeri harekat düzenleyeceğini bildirmişti. Ama Türkiye ordusu son zamanlarda aldığı kararla bu harekatın tarihini ertelemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2022 (25) içerik yüklenmiştir.