İslami Davet

Suriyeli milletvekili Halit Abut: Direniş İttifakının Özetini “Kasım Süleymani’de” Görebiliriz

3 Aralık 2017 14:08

Suriyeli milletvekili Halit Abut, İrna’ya yaptığı açıklamada; Suriye’de IŞİD yenilgisinin ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

IŞİD Yenildi, Düşmanların Planları Bozuldu

Abut röportajda; IŞİD’e karşı zaferin oldukça önemli olduğunu zira, IŞİD’in düşmanların bölgedeki planları için esas maşa ve araç sayıldığını bu yüzden, Ebu Kemal’ın Suriye ordusu ve müttefiklerince işgalden kurtarılmasının, düşmanın bölgeyi karıştırmaya yönelik planını uygulayabilecek en esas aracını kaybettiğini vurguladı, Irak ve Suriye’de IŞİD’in yok edilmesinin düşmanların bölge için hayal ettikleri her şeyin suya düştüğünü ve stratejik hedeflerinin de gerçekleşmediğini, bu nedenle Ebu Kemal sonrası koşulların öncekine durumdan çok daha farklı olduğuna inandığını ifade etti.

Kasım Süleymani, Direnişin Özetidir

Suriyeli milletvekili sözlerinin devamında şöyle konuştu: İranlı kardeşlerimizin yardımı birkaç açıdan büyük öneme sahipti. Birinci olarak bu yardımlar mücadele sahasında ve ikinci olarak da siyaset arenasında olmuştur. İranlı kardeşlerimiz, IŞİD’in kovulmasında önemli rol ifa ettiler. Ben bir gün, direniş ittifakı simgesini cesur mücahit “Kasım Süleymani”de özetlemenin mümkün olduğunu söyledim. Çünkü IŞİD’i yenme ve kovma çabalarını bu mücahidin yüzünde tecelli etti.

İran’ın Varlığı Dış Müdahaleyi Önledi

Abut ayrıca, İranlı kardeşlerinin Suriye’ye danışman ve mücahit olarak gelip, bölge denklemlerini tamamen değiştirdiklerine işaretle, düşmanların İran’ın varlığının ardından bölgede durumun değiştiği kanaatine vardığını belirtti. İran’ın varlığının Suriye’ye yabancıların müdahalesine engel olduğunu kaydetti.

Suriyeli milletvekili Halit Abut: Direniş İttifakının Özetini “Kasım Süleymani’de” Görebiliriz Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık